Astrologie, nadpřirozeno a svět Za

199 

Odpovědi na téma okultismu, astrologie, jasnovidectví, nadpřirozených sil, života na jiných planetách a dalších jevů.

„Odpovědi na otázky:
● Je skutečně možné předpovědět budoucnost?
● Co jsou to duchové nebo vitální bytosti?
● Jak může člověk kontaktovat své blízké na onom světě?“

Kategorie:

Během let dostal autor tisíce otázek týkajících se okultismu, astrologie, mimozemských bytostí a podobných témat. Sri Chinmoy se o takových věcech obvykle zdráhal mluvit, protože cítil, že uspokojení mentální zvědavosti hledajícího nijak nezvýší jeho aspiraci ani lásku k Bohu. Jako realizovaný duchovní Mistr měl nicméně volný přístup do rozmanitých vnitřních světů, a tak ve svých odpovědích na podobné otázky nabízí autentická vysvětlení těchto jevů. Kniha představuje výběr těch nejzajímavějších. Jedná se o nové, rozšířené vydání této klasické knihy Sri Chinmoye, která byla dlouhou dobu vyprodána.

Uvnitř najdete:

  •  Astrologie a proroctví
  • Od okultní síly k duchovní síle
  • Svět duchů
  • Média a neviditelný svět
  • Člověk a vesmír

„Astrologie nemá sílu změnit náš osud, zatímco duchovnost nebo Jóga tuto sílu mají. Rozdíl mezi astrologií a Jógou je v tom, že astrologie pouze ukazuje. Ukazuje budoucnost na základě minulosti, ale nemění ji. Jóga však může minulost přemoci a utvářet budoucnost. Astrologie hraje svou roli velice účinně, dokud člověk nevstoupí do hlubší duchovnosti. Tam se astrologie skloní.“ – Sri Chinmoy

Otázka: Můžete nám říci, jaký je rozdíl mezi duchovní a okultní silou?
Sri Chinmoy: Duchovní síla je velmi rozsáhlá a zářivá. Nepřetržitě rozšiřuje jak konečné, tak nekonečné. Jestliže je něco malé, duchovní život to zvětší. Jestliže je to už velmi veliké, duchovnost to udělá ještě větším. Okultní síla je jiná. Dalo by se říci, že je to přímá, přesná, okamžitá síla, velice ostrá – jako ostří meče.
Když je používána duchovní síla, děje se to s naprostým mírem, ve vší harmonii. Když na vás bude někdo působit duchovní silou, ucítíte dynamickou sílu, ve které ale není agresivita. Je to jako pohled na klidné a tiché moře. Když je moře rozbouřené, bojíte se. Když je klidné, nebojíte se. Je v něm však stále tatáž síla. Vstoupíte-li do vědomí moře, vidíte, že jeho síla je hrozivá a neomezená. Duchovní síla je tiché, nekonečné rozpětí, jako klidné moře bez agresivního pohybu. Má ale pevnou sílu – dynamickou, pevnou sílu.
V okultní síle je naopak takový druh pohybu, který je téměř vždy neklidný. Dítě má sílu; dospělý člověk má také sílu. Dětská síla stále něco objevuje nebo dokazuje; dítě chce svoji sílu neustále ukazovat. Ale dospělý člověk ví, že má sílu, a ví také, že ji může použít podle své libovůle, a tak necítí potřebu neustále ji projevovat. Vlastník okultní síly má málokdy mír, kdežto vlastník duchovní síly je mírem zaplaven. Vlastník okultní síly dělá ze svého okultismu obrovské vnější divadlo. Jogín
s duchovní silou se vnitřně snaží změnit tvář světa.

 

Další informace

Název: Astrologie, nadpřirozena a svět Za
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Taje duchovnosti
Katalogové číslo: 450504
Vazba: vázaná s přebalem
Rok vydání: 2020
Vydání: 3. vydání
Ang. originál: Astrology, the Supernatural and the Beyond
EAN: 9788088324010
ISBN: 978-80-88324-01-0
Tématická skupina: společenské vědy, filozofie, otázky a odpovědi