Zahrada srdce

199 

„Buď šťastný!
Buď šťastný ráno s tím, co máš. 
Buď šťastný večer s tím, čím jsi.“

Každý z aforismů v této sbírce je jako rozeznělý himálajský zvon, který ozvěnou přináší čtenáři moudrost dávných, věčných pravd, prodchnutou hlubokým pochopením moderního světa.

Kolekce aforismů rozdělená podle témat: Štěstí, Srdce, Naděje, Inspirace, Meditace, Mysl, Úvahy, Hledající a Sebedávání.
Jedna z nejprodávanějších knih Sri Chinmoye „Zahrada srdce“ je jedním z prvních knižních vydání aforismů pro veřejnost. Sbírka se člení do kategorií dekorativně zdobených kaligrafickými ptáčky, které vlastnoručně nakreslil autor této knihy. Jednotlivá témata dovedou čtenáře vnést do fontány inspirace a radosti. Tato vázaná kniha dokáže být ideálním dárkem pro mnohé ve vašem okolí. Přeloženo z originálu Sri Chinmoy´s Heart-Garden, vydaného v Austrálii.
Každý z vybraných aforismů v této sbírce je jako rozeznělý himálajský zvon, který ozvěnou přináší čtenáři moudrost dávných, věčných pravd, prodchnutou hlubokým pochopením moderního světa. Utište tedy svou mysl, probuďte své srdce a nechte se naplnit touto ozvěnou, jejímž zdrojem a zároveň cílem je poznání naší vlastní duše.
Kéž se moudrost těchto aforismů stane světlem na životní cestě hledajícího uvnitř vás a bude vám přinášet radost, soucit, inspiraci a – především – schopnost plně si uvědomit krásu a jedinečnost vašeho zvláštního poslání v tomto světě.

 


Do té doby, než jsem navštívil cyklus bezplatných kurzů meditace, vedených studenty Sri Chinmoye, jsem se nikdy nepovažoval za duchovně založeného člověka. O meditaci jsem nevěděl nic a stejně tak ani o onom zvláštním vztahu, který může vzniknout mezi duchovním učitelem a hledajícím.
Bylo by zapotřebí mnoha, mnoha kapitol, abych úplně popsal šíři velikých změn, které se v mém životě udály – a stále dějí – od chvíle, kdy jsem se před jedenácti lety stal žákem Sri Chinmoye.

Mého srdce se dotklo mnoho věcí, ale zvlášť pak skutečnost, že pár prostých slov dokáže ve své jednoduchosti a moudrosti odhalit tak hluboké poznání. Tyto aforismy mají schopnost změnit život a stát se mu neustálým zdrojem radosti a inspirace. Přál bych si, aby vás každý z nich po svém podnítil spočinout, zamyslet se nad vyšším významem a smyslem bytí, a dal tak vašemu životu plnost, bohatost a štěstí.
Sahayak Plowman (editor knihy Zahrada srdce, Austrálie)

 

 

 

Další informace

Název: Zahrada srdce
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Knížky vnitřní radosti
Katalogové číslo: 450214
Počet stran: 132 stran
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2007
Vydání: 1. vydání
Ang. originál: Sri Chinmoy's Heart-Garden (2007)
Rozměry: 150x150 mm
EAN: 978808658142
ISBN: 978-80-86581-42-2