Ájurvéda – dávná moudrost, moderní život

229 

Tato kniha nám dovoluje nahlédnout do starodávného indického systému lékařství a ukazuje nám, jak jsou tyto principy pro dnešního člověka právě tak důležité, jako byly důležité před tisíci lety. Dozvíte se, jak zjistit svou konstituci, a pochopíte, jak žít v harmonii se svou vlastní povahou.

Kategorie: Štítek:

Uvnitř najdete: Lidské vědomí, Zákonitosti přírody, Teorie dóši, Naše lidská podstata a konstituce, Výživa, Smyslové vnímaní a péče o sebe, Společné soužití.

Abychom porozuměli, jak pracuje energie těla, mysli a vitálna, musíme nejdříve porozumět poli kosmické energie, která získává podobu univerzálních zákonů spojujících nás s přírodou.
Moudří rišiové tyto znalosti zjednodušili, aby nám pomohli porozumět základním bioenergetickým zákonům řídícím přírodní svět. Rišiové nazývali tyto zákony dóši, což znamená, že jsou předmětem změny. Svět přírody se věčně mění, ale v chaosu existuje řád. Znalost dóš nám proto umožní porozumět přírodnímu světu a tomu, jak nás ovlivňuje a působí na nás.

Existují tři řídící zákony neboli dóši:
VÁTA – znamená nadšení a pohyb
PITTA – znamená zahřívání a přeměnu
KAPHA – znamená objetí a udržování


Kumudini Shoba, M. Sc., praktikuje ájurvédu a je mistryní v bylinkářství. Pochází z tradiční ájurvédské rodiny na Srí Lance a je uznávanou absolventkou jak západní vědy, tak i ájurvédy. Kumudini je talentovanou učitelkou, která nabízí moudrost starodávného léčení – ájurvédy – spolu s tradicemi západního bylinkářství a hlubokého pochopení lidské psychologie a duchovního vývoje.
Kumudini žije a vyučuje v Seattlu ve státě Washington v USA.
www.siddha-ajurveda.cz

„Krásný a praktický úvod do starodávného umění ájurvédy pro moderní dobu. Naučte se poznat svou konstituci a žít v rovnováze s pomocí jednoduchých změn životního stylu. Výborná kniha pro každého, kdo si přeje dlouhý život, vitalitu a zdraví.“
– Arnie Lade (Viktoria, Kanada)
spoluautor, s dr.Robertem Svobodou, knihy Tao a Dharma: Čínská medicína a ájurvéda

 

Další informace

Název: Ájurvéda - dávná moudrost, moderní život
Autor: Kumudini Shoba
Typ: Kniha
Edice: Cesty poznání
Katalogové číslo: 450550
Vazba: vázaná s přebalem matná + meditační CD
Rok vydání: 2012
Vydání: první vydání
Ang. originál: Ayurveda - Ancient Wisdom, Modern Life
Rozměry: 155x170
EAN: 978808658170
ISBN: 978-80-86581-70-5
Tématická skupina: léčitelství, alternativní medicína, zdraví