Kundalini: Matka Síla

179 

V této knize autor objasňuje některé techniky k probuzení energie kundalini a čaker. Radí, jak se vyhnout úskalím, a hovoří o okultních silách, které přicházejí s otevřením čaker.

Kategorie: Štítek:

Uvnitř najdete: 

Mateřský aspekt božského. Prána a síla čaker. Koncentrace, meditace, síla vůle a láska. Sebepoznání a přeměna.

Sri Chinmoy byl v únoru a březnu 1973 pozván dr. Jamesem Carsem, vedoucím Katedry náboženských studií Newyorské university, aby zde měl řadu přednášek o kundalini józe. Čtyři kapitoly v této knize jsou přepisem těchto přednášek.

Anáhata, srdeční centrum
Zde se nachází neuvěřitelná síla. Hledající, který ovládá anáhata centrum, má volný přístup do obou světů, viditelného i neviditelného. Čas se mu podřizuje, prostor se mu podřizuje. Používá-li toto centrum, může ve svém jemném těle v několika vteřinách cestovat do kterékoliv části světa. Jestliže to však udělá, vystavuje se velkému riziku. Předpokládejme, že chce okultně a duchovně cestovat do Evropy, aby viděl, co se tam děje. Jestliže k tomu nedostane potřebné svolení od ostatních center nebo ostatní centra nespolupra­cují, tato centra nemusí duši dovolit, aby se po své cestě vrátila. V Indii vím o řadě případů, kdy jogíni ­pomocí srdečního centra opustili svá těla, aniž by požádali o pomoc nebo svolení ostatní centra, a dokonce aniž by je informovali. Cítili, že ostatní centra nemají tutéž zvláštní schopnost jako srdeční centrum, a proto by měli použít srdeční centrum. Tehdy ­začala ostatní centra žárlit. Žárlivost existuje všude, ve vnějším světě i ve vnitřním světě. Dokonce ­kosmičtí bohové žárlí. A tak protože ostatní centra žárlí, nedovolí duši, aby se vrátila. Pokud někdo používá tuto sílu, musí nejdříve požádat o svolení Vnitřního Kormidelníka. Jestliže Vnitřní Kormidelník svolí, tehdy ostatní centra nemohou udělat nic špatného, protože Vnitřní Kormidelník má nekonečně více síly.
V centru anáhata může člověk zažít nejhlubší blaženost jednoty. Může prožívat čistou radost. Kdokoliv se může podívat na květinu a cítit radost, ale intenzitu radosti, kterou květina ztělesňuje, všichni zažít nemůžeme. Otevře-li si ale člověk srdeční centrum a pak se podívá na květinu, veškerá radost a veškerá krása, kterou květina má, bude jeho. Pokud se hledající podívá na širý oceán, ve svém srdci určitě tento širý oceán ucítí. Podívá-li se na širou oblohu a vstoupí do ní, stane se oblohou. Cokoliv rozlehlého, čistého, božského, jemného uvidí, může okamžitě cítit jako své vlastní a stát se tím. Mezi tím, co vidí, a tím, čím je, neexistuje žádná zející propast. Prostě se ve svém vědomí stává tím, co vidí.
Není to jeho představivost. Zdaleka ne! Jeho srdce je božské srdce, které ztělesňuje Univerzální Vědomí. Duchovní srdce není srdcem, které najdeme ve svém fyzickém těle. Duchovní srdce je větší než největší. Je větší než samo Univerzální Vědomí. Vždy říkáme, že nemůže existovat nic nad Univerzálním Vědomím, ale to je omyl. Srdce, duchovní srdce, hostí Univerzální Vědomí. Toto centrum je velmi bezpečné, když jej používáme ke sjednocení s rozlehlostí, s krásou přírody. Když jej však používáme k cestování za hranice těla, riskujeme.

Další informace

Název: Kundalini: Matka Síla
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Taje duchovnosti
Katalogové číslo: 450505
Vazba: vázaná s přebalem matná
Rok vydání: 2012
Vydání: 5. vydání
Ang. originál: Kundalini: The Mother Power - Aum Publications
EAN: 9788086581606
ISBN: 978-80-86581-60-6
Tématická skupina: společenské vědy, filozofie, otázky a odpovědi