Andělé a víly

229 

O andělech a vílách bylo napsáno mnohé. Jsou to bytosti, které nás fascinují a odedávna upoutávají naši pozornost. V tomto výběru z rozhovorů autor objasňuje roli andělů i víl jako poslů spojujících nás lidi s čímsi vyšším, pro nás zatím nepoznaným. Nedíváme se zde očima někoho, kdo dokázal do světa andělů a víl na okamžik nahlédnout a je z něj v údivu. Pro Sri Chinmoye je tento svět stejně viditelný, jako je pro nás viditelný náš lidský svět, a popisuje jej se samozřejmostí a přirozeností, která nás může udivovat. Odpovědi na otázky se v knize prolínají s aforismy a krásnými ilustracemi.

Kategorie:

ukázky z knihy

Možná o tom nevíme, ale je to naprostá pravda, že každá lidská bytost je nerozlučně spojena nejméně s jedním andělem.

Dokážeš li mít přes den čisté myšlenky, v noci tě svou přítomností požehnají andělé. Můžem mít někdo více než jednoho anděla, který jej doopravdy miluje? Jak se můžeme těšit ze společnosti andělů?

Mohou se andělé zhmotnit někdy na vnější úrovní kde je můžeme spatřit? Lidé občas vidí anděly, je to díky jejich intuici? Přichází andělé, protože je vzýváme?

Hlavním úkolem anděla je rozsévat všude květy radosti.

Můj anděl strážný mi znovu a znovu opakuje, že nemusím zůstat vězněm svého osudu. Anděl nás vždy vybízí, abychom nečekali na budoucí vlaky zítřka.

Jsou víly ve vnitřním světě vytvořeny z něčeho hrubšího než andělé? Mohou lidé vidět víly? Jak poznáte, že skutečně vidíte vílu a nejedná se o vaši představivost?

Andělé jen v nezměrné míře dávají. Nečekají od nás nic na oplátku.

Jen andělské srdce dokáže pokorně sklonit hlavu před Bohem-stvořením.

Další informace

Název: Andělé a víly
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Taje duchovnosti
Katalogové číslo: 450514
Počet stran: 132
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2017
Rozměry: 215 x 215 mm
EAN: 978808658185
ISBN: 978-80-86581-85-9