Andělé a víly

229 

O andělech a vílách bylo napsáno mnohé. Jsou to bytosti, které nás fascinují a odedávna upoutávají naši pozornost. V tomto výběru z rozhovorů autor objasňuje roli andělů i víl jako poslů spojujících nás lidi s čímsi vyšším, pro nás zatím nepoznaným. Nedíváme se zde očima někoho, kdo dokázal do světa andělů a víl na okamžik nahlédnout a je z něj v údivu. Pro Sri Chinmoye je tento svět stejně viditelný, jako je pro nás viditelný náš lidský svět, a popisuje jej se samozřejmostí a přirozeností, která nás může udivovat. Odpovědi na otázky se v knize prolínají s aforismy a krásnými ilustracemi.

Kategorie: Štítek:

Pokaždé když miluješ

Andělé a víly

Pokaždé, když bezpodmínečně miluješ,
shůry slétá okřídlený anděl a říká ti:
„Rychle usedni na mé křídlo. Pán Nejvyšší na tebe čeká.“

Jak se můžeme těšit ze společnosti andělů?
Abychom se těšili ze společnosti andělů, musíme být nesmírně laskaví, čistí a jemní. Andělé mají nejraději sladkost a laskavost. Je mnoho aspektů Boha, které máme rádi. Někdy máme rádi Boží soucit, jindy Boží Odpuštění nebo Boží Krásu. Velmi často myslíme na Boží Sílu. Když ale myslíme na Boha, nejčastěji vystupuje do popředí Jeho aspekt Soucitu. Nazýváme Jej „Bůh Milosrdný“.

S anděly je to podobné — když pomyslíme na anděla, okamžitě nás napadnou dvě vlastnosti: sladkost a záře. Sladkost v záři a záře ve sladkosti představují hlavní andělské vlastnosti. Jestliže se i nám podaří mít takovou sladkost, laskavost, záři a jemnost, rozhodně se můžeme ocitnout ve společnosti andělů.

Every time you love unconditionaly,
A winged angel flies down a tells you:
„Sit down on my wing quickly, The Lord Supreme is waiting for you.“

I v obyčejné rodině matky často říkají o svých dětech: „Je to anděl.“ V tu chvíli nemají na mysli jejich duševní schopnosti nebo nadání. Myslí pouze na jejich sladkou povahu. Jakmile pomyslíme na anděla, představujeme si někoho, kdo je laskavý, citlivý, jemný a zářivý. To je andělský dotek.

Andělé v přírodě milují zářivost a jasnost. Víly a skřítkové mají naproti tomu rádi přirozenost. Vílám se líbí vše, co je přirozené. Většina víl je oblečena v bílé, zatímco andělé nosí zářivé, jasné barvy. Andělé pocházejí obvykle z vyšších úrovní, zatímco víly mají volnější přístup k Matce Zemi. Když si představíte strom, andělé jsou jako horní větve, kdežto víly jsou jako větve kousek nad zemí. Jsou to větve téhož stromu života, ale víly jsou jako nižší větve a andělé jsou jako vysoké, vyšší, nejvyšší větve.

Every time you love

o Mountain Silence | Andělé a víly

 Chceš si každý den povídat s anděly?
Pokud ano, rozvesel svou mysl,
zvětši své srdce a osviť svůj život.

Andělé mohou přijít na zem, chtějí-li někoho navštívit nebo vidět osoby, které mají obzvláště rádi. Mohou na sebe vzít podobu některého příbuzného a přijít k člověku, který má během několika hodin zemřít. V takových chvílích mohou jednat jako přímí zástupci božské síly, aby někoho odvedli na onen svět. Často od umírajících lidí slýcháme, že za nimi přišel anděl. Víly mají spojení především s dětmi, zatímco andělé se stýkají se všemi lidskými bytostmi bez ohledu na jejich věk.

Také andělé mají velice rádi děti. Nicméně co se týče vnímavosti, starší lidé přímají od andělů více požehnání, protože si více uvědomují jejich božskost. Děti nevědí, co je to božskost, v tomto ohledu tedy nejsou tak vnímavé. Když na anděla myslí nebo na něj meditují starší lidé, získavají více — v tu chvíli jsou naplněni radostí. Děti se mohou o andělech vše dozvědět od rodičů a mohou mít radost, když slyší slovo „anděl“, nemají ale žádnou představu, jak jim andělé mohou v jejich každodenním životě pomáhat.

Andělé létají daleko,
aby navštívili sebedávající srdce
a rozdávali lásku a sílu,
která rozláme šíp nevědomosti.

Andělé létají daleko

Andělé a víly

Kolik andělů se Bohu vejde na hlavičku špendlíku?
To úplně záleží na Boží Vůli. Pokud anděly špendlík zajímá, Bůh jich na špendlík umístí nespočet. Pokud ale o špendlík nemají zájem, neumístí na něj ani jednoho. Špendlíkem je zde nebohá země. Jestliže se andělé zajímají o trpící a bezmocnou zemi, Bůh dozajista pošle bezpočet andělů, aby zemi pomohli a pozvedli její vědomí. Pokud se andělé o zemi nezajímají, dovolí jim, aby zůstali ve svém andělském světě.

Recenze:

Amazing & Entertaining & Magic Books

….

Sri Chinmoy je bezpochyby inspirativní osobnost, která má čtenáři co nabídnout nejen po duchovní stránce. Pozitivně mě překvapilo i to, jak knihu sestavil a sepsal. Anděle a víly bych doporučila všem, kteří chtějí zjistit odpovědi na základní otázky ohledně andělů, které nemusejí být v jiných knihách tak přehledně rozebrány a pochopeny.

 

aembooks.blogspot.com  (archiv)

Další informace

Název: Andělé a víly
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Taje duchovnosti
Katalogové číslo: 450514
Počet stran: 132
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2017
Rozměry: 215 x 215 mm
EAN: 9788086581859
ISBN: 978-80-86581-85-9