Na křídlech stříbrných snů

149 

Otázky a odpovědi k duchovnímu významu snů.
Přirozeně fascinující, často inspirující, a přece neuchopitelné a zahalené tajemstvím jsou naše sny. Svými prorockými poselstvími mají schopnost nabízet nám hlubokou vnitřní moudrost a vizi. Tato sbírka odpovědí Sri Chinmoye nás provází matoucím labyrintem. Učí nás, jak porozumět významu některých snů a jak získat určitou kontrolu nad druhy snů, které máme.

Kategorie: Štítek:

Odkud sny přicházejí?
Je mnoho světů, které nejsou viditelné našim lidským očím, a sny přicházejí z těchto světů. Některé sny se odehrávají na vitální úrovni. Tyto sny jsou velice často zmatené, protože na vitální úrovni, která je světem potěšení, není mnoho světla. Ve snech z vitálního světa je množství pohybu a velké vzrušení. Sny, které přicházejí z vyšších světů, jsou zářivé, nemají však v sobě žádný rozruch. Když budeme mít sen z vitální úrovně, uvidíme neustálý pohyb. Bude to jako bitevní pole, kde je vše rozbité a zničené a kde jsou zabíjeni lidé. Když máme sny přicházející z nižších světů, podvědomých či takzvaných nevědomých světů, musíme cítit, že tyto sny nemají žádnou cenu. Nemohou změnit naši povahu. Nemohou nás inspirovat. Nedokáží nám dát žádnou naději pro naše budoucí naplnění. Nejlepší věc, kterou můžeme udělat, je na ně zapomenout. Pokud sen přichází z mentální úrovně, bude v něm určitá rovnováha – ne úplná rovnováha, ale trocha rovnováhy, trocha klidu a ticha. Přichází-li z psychické úrovně, ucítíme náklonnost, sladkost, soucit a zájem o věci či osoby, které vidíme. A pokud přichází z úrovně duše, bude sen veškerým světlem, blažeností a mírem.

Když máme sen z nižších světů, nemusíme si přát se s ním ztotožnit, protože nás může velmi polekat. Takovýto sen k nám přichází jako hrozba. Avšak sen, který přichází z vyšších světů, přichází jako pozvání. Takovéto sny jsou předchůdci skutečnosti. Získáme vnitřní radost a vnitřní uspokojení a okamžitě v nich ucítíme svou identitu. Pak musíme do této skutečnosti vstoupit a vrůst do ní.
Pokud meditujeme, dokážeme do světů snů vcházet vědomě. Zatím jsou pro nás světy snů čímsi mlhavým, nejistým a do určité míry temným. Jakmile je však budeme studovat, můžeme se o nich dozvědět spoustu věcí.

Další témata v této knize: Odkud sny přicházejí? Význam našich snů. Barvy ve snu. Jaký význam má létání ve snu? Je možné přeměnit špatný sen na dobrý?

Další informace

Název: Na křídlech stříbrných snů
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Knížky vnitřní radosti
Katalogové číslo: 450221
Počet stran: 131 stran
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2010
Vydání: třetí vydání - dotisk dlouho vyprodaného titulu
Ang. originál: On the Wings of Silver Dreams - Aum Publications
Rozměry: 115x160 mm
EAN: 9788086581521
ISBN: 80-86581-52-1