Křídla radosti

179 

Inspirující úvahy, příběhy a meditace pro vaši duši.

Tato čtenáři velice oblíbená knížka přináší téměř zázračně prosté klíče k pravé a trvalé radosti v našem vnitřním i vnějším životě. Najdete v ní řadu praktických rad, doprovázených příběhy a inspirujícími aforismy. Krásný dárek a blízký společník pro každý den.

Kategorie: Štítek:

Nenávist: láska v přestrojení
Nenávist je skrytá podoba lásky. Nenávidět můžete pouze toho, koho si ve skutečnosti přejete milovat, protože kdybyste k němu byli úplně lhostejní, neměli byste dostatek energie ani pro to, abyste ho nenáviděli. Možná máte pocit, že někteří lidé na tomto světě jsou velice špatní. Získáváte však něco, když cítíte, že nějaký člověk je špatný, nebo když ho nenávidíte? Právě naopak. Když budete někoho nenávidět, ztratíte v sobě něco velmi sladkého. Proč byste měli ztratit něco velmi cenného jen proto, že chcete někoho napravit tím, že ho budete nenávidět? Musíme být moudří. Můžete si říci, že někdo je velice špatný a že s tím musíte něco udělat. Nenávist však není správná zbraň pro tento účel. Pokud chcete použít správnou zbraň, tu nejúčinnější zbraň, musíte vynést do popředí svou lásku.
Možná si myslíte, že láska není silná zbraň, zatímco nenávist je jako ostrý nůž. Ne. Láska je nekonečně mocnější než nenávist. Když někoho milujete, na povrch nutně vycházejí jeho božské kvality. Jestliže se k vám někdo zachová špatně, ihned ho chcete potrestat a uhodit. Co se stane potom, co ho uhodíte? Ve vás je něco, čemu se říká svědomí. Toto svědomí vás bude hryzat. Řeknete si: „Co jsem to udělal? Je pravda, že se ke mně zachoval špatně, ale já jsem udělal také něco špatného. Oč jsem lepší než on?”

Další témata v této knize: Život v radosti. Síla lásky. Dva rychlí běžci – veselost a nadšení. Pěstování stromu trpělivosti. Od horečky žárlivosti k srdci jednoty. Mír: návrat ke Zdroji.

Další informace

Název: Křídla radosti
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Knížky vnitřní radosti
Katalogové číslo: 450095
Počet stran: 187 stran
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2006
Vydání: čtvrté vydání
Ang. originál: The Wings of Joy - Simon & Schuster
Rozměry: 115x160 mm
EAN: 9788086581268
ISBN: 80-86581-26-8