Meditace

199 

S jednoduchostí a srozumitelností, které jsou charakteristickým znakem knih Sri Chinmoye, vás tato kniha provede od začátečnické úrovně koncentrace až po pokročilá cvičení kontemplace. Každá kapitola navíc obsahuje zvláštní oddíl otázek a odpovědí.

Kategorie: Štítek:

Mezi jinými zde najdete témata:

  • Meditační cvičení, která zvládne každý
  • Jak objevit své nejhlubší já
  • Jak získat sílu koncentrace
  • Vztah mezi modlitbou a meditací
  • Jak získat a především udržet si mír mysli
  • Jak překonat negativní emoce, jako je zloba a strach
  • Probuzení srdečního centra a objevení síly duše

Říkáme o někom, že je praktický, když ve svém vnějším životě dělá správné věci ve správnou chvíli. Myslí a jedná určitým způsobem tak, aby jej druzí neoklamali a jeho vnější život plynul hladce. Ale nehledě na to, jak chytří, jak upřímní a jak uvědomělí jsme, jsou chvíle, kdy jsme ve vnějším životě ztraceni. Nevíme, co říci. Nevíme, co udělat. Nevíme, jak se zachovat. Přestože říkáme a děláme správnou věc, všechno se vyvíjí špatně. Nevíme, jak se vyrovnat se svou vnější existencí, nedokážeme zvládnout svůj život. Upřímně chceme něco udělat nebo se něčím stát, ale nejde nám to.

OTÁZKA: Můžeme si pomocí každodenní meditace odpovědět na své vlastní otázky? Pokud ano, jak můžeme poznat, zda odpověď skutečně přišla ze srdce nebo z duše, a ne z mysli?

ODPOVĚĎ: Jakákoli otázka, kterou máte, může být zodpovězena během vaší meditace nebo na jejím konci. Půjdete-li hluboko dovnitř, nepochybně dostanete odpověď. Když však získáte odpověď, musíte určit, zda přichází z duše, nebo z mysli. Přichází-li ze srdce či z duše, budete mít pocit úlevy a míru. Nebudou přicházet žádné protichůdné myšlenky, aby odpověď popřely. Pokud však odpověď není ze srdce či z duše, do popředí vyjde mysl a popře myšlenku, kterou jste přijali.

Další informace

Název: Meditace
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Knížky vnitřní radosti
Katalogové číslo: 450012
Počet stran: 265 stran
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2008
Vydání: páté vydání
Ang. originál: Meditation: Man-Perfection in God-Satisfaction - Aum Publications
Rozměry: 155x160 mm
EAN: 978808658119
ISBN: 978-80-86581-44-6