Láska

99 

Svět existuje jen proto, že na zemi stále existuje láska. Žádná jiná božská vlastnost nemůže vytvořit, udržet a naplnit Boha zde na zemi tak jako láska.

Kategorie: Štítek:

„Posedlost není láska.
Vlastnění není láska.
Donucení není láska.
Jen úplnost odevzdání
ve světle jednoty
je láska.“

Láska rozšiřuje naše srdce. Dávat lásku jiné lidské bytosti, světu či Bohu je největším darem života. Láska obohacuje každý okamžik, každý čin. A protože jsme jen lidé, milujeme, protože jsme milováni na oplátku. Běda, lidská láska je pomíjivá. Svět nemiluje. Jen v Bohu nacházíme Milovaného, jehož láska k nám je věčná a bezpodmínečná. Sri Chinmoy jasně popisuje, jak nás Bůh miluje více, než si vůbec dovedeme představit. Jeho očima si začínáme uvědomovat pravou podstatu božské Lásky.

Svět existuje jen proto, že na zemi stále existuje láska. Žádná jiná božská vlastnost nemůže vytvořit, udržet a naplnit Boha zde na zemi tak jako láska. Božská láska neznamená emocionální výměnu lidských myšlenek nebo nápadů; znamená naplnění jednoty.
Božskou lásku nemůžeme spoutat svými lidskými myšlenkami a ideály, můžeme ji ale spoutat neustálým sebeobětováním. Božská láska je nekonečná, nekonečné v nás ale můžeme spoutat pomocí sebeobětování.
Láska znamená přijetí. Co přijmeme? Přijmeme tento náš svět, který se nachází kolem nás i uvnitř nás. Pokud svět, který je vnějším Tělem Boha, nepřijmeme, tehdy Boha tiše a potají, ne-li kategoricky, zapíráme a popíráme

Další informace

Název: Láska
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Knížky vnitřní radosti
Katalogové číslo: 450304
Počet stran: 101 stran
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2011
Vydání: první vydání
Ang. originál: Love - Aum Publications, New York
Rozměry: 110x170 mm
EAN: 978808658159
ISBN: 978-80-86581-59-0

Mohlo by se Vám líbit…