Zahrada duše

249 

Výjimečná sbírka inspirujících příběhů, povídek, básní a aforismů zachycující nadčasovou moudrost Východu. Ukazuje cestu k objevení pokladů našeho vlastního srdce.

Kategorie: Štítek:

Uvnitř každého z nás je překrásná květinová zahrada. Je to zahrada duše. Můžeme se v ní radovat z vůně každé květiny a odhalovat pravou
krásu a neomezenou svobodu svého vnitřního já. Každou lekcí, kterou od života dostáváme, zahrada naší duše roste a vzkvétá. Nakonec se mír, světlo a vůně štěstí zahrady každého člověka rozšíří po celém světě.
Ponaučení v této knize jsou prostá, a přesto mluví o věčných pravdách: milujte Boha a služte Mu uvnitř lidstva, hledejte vnitřní mír, rozvíjejte si jednoduchost, upřímnost, čistotu a pokoru, utište neklidnou mysl, rozšiřte své srdce.
Mnohé příběhy pocházejí ze starodávné minulosti Indie, další jsou určitými epizodami ze života některých velkých postav lidstva. Cítím, že tato moudrá ponaučení Východu jsou nadčasová a vskutku univerzální. S velkou láskou se proto o ně chci podělit se čtenáři na Západě. Když sami sebe rozšiřujeme, cítíme, že se celá naše existence začala podobat božskému ptáku, který vzlétá do světa Za. Jakmile létáme v této říši blaženosti, nejsme spoutáni žádným omezením. Jsme vysvobozeni z pout nevědomosti a naše křídla se doširoka rozpínají mírem, radostí a láskou. Na začátku každé povídky se vracím k ptákům a jejich zvláštnímu poselství. Kéž tito ptáci slunečního svítání vzlétnou ve vašem srdci.
– Sri Chinmoy

Další informace

Název: Zahrada duše
Autor: Sri Chinmoy
Typ: Kniha
Edice: Knížky vnitřní radosti
Katalogové číslo: 450026
Počet stran: 261 stran
Vazba: vázaná
Rok vydání: 2008
Vydání: třetí vydání
Ang. originál: Garden of the Soul - Health Communications
Rozměry: 150x195 mm
EAN: 978808658144
ISBN: 978-80-86581-44-6